Silniki

Na wszystkie stanowiska dydaktyczne z kategorii silniki udzielamy 5-letniej gwarancji !

  • Filtruj
  • Układ siatki
  • Układ tabeli
  Nazwa Nr kat. Opis Kategoria Producent Lokalizacja Dodatkowe informacje
Stanowisko do badania małych silników spalinowych (kod towaru: TD200)

Uniwersalne stanowisko z wszechstronnym oprzyrządowaniem służącym do przeprowadzania badań na silnikach spalinowych. Wyposażone jest ono między innymi w dynamometr hydrauliczny i umożliwia pomiar momentu obrotowego, pomiar zużycia powietrza czy pomiar temperatury spalin.

Silniki TecQuipment Ltd
Benzynowy silnik czterosuwowy (kod towaru: TD201)

Wysokiej jakości, bardzo efektywny, jednocylindrowy, czterosuwowy, benzynowy silnik spalinowy przeznaczony do współpracy ze stanowiskiem do badania małych silników spalinowych (TD200). Możliwym jest określenie m.in. średniego ciśnienia użytecznego – wartość hamowana i wyznaczenie krzywych przebiegu pracy silnika.

Silniki TecQuipment Ltd
Czterosuwowy silnik o zapłonie samoczynnym (Diesla) (kod towaru: TD202)

Wysokiej jakości, bardzo efektywny, jednocylindrowy, czterosuwowy, silnik spalinowy z zapłonem samoczynnym. Zaprojektowany do celów edukacyjnych. Umożliwia przeprowadzenie ciekawych i rzeczowych eksperymentów. Pojemność silnika to 232 cm3, a jego moc netto to 3,75 kW przy prędkości obrotowej 3000 obr/min.

Silniki TecQuipment Ltd
Zmodyfikowany benzynowy silnik czterosuwowy (kod towaru: TD211)

Wysokiej jakości benzynowy silnik spalinowy przeznaczony do celów dydaktycznych. Dzięki odpowiednim modyfikacjom można w nim zainstalować miernik mierzący ciśnienie głowicy cylindra i urządzenie odczytujące kąt obrotu wału korbowego przez co możliwa jest analiza cyklu pracy silnika.

Silniki TecQuipment Ltd
Zmodyfikowany czterosuwowy silnik o zapłonie samoczynnym (Diesla) (kod towaru: TD212)

Wysokiej jakości silnik z zapłonem samoczynnym stanowiący rozbudowany model dydaktyczny. Silnik ma zmodyfikowane elementy takie jak: głowica cylindra i korba. Dzięki temu możliwym jest zainstalowanie miernika ciśnienia głowicy cylindra i urządzenia do odczytu kąta obrotu wału korbowego.

Silniki TecQuipment Ltd
Rekuperacyjne stanowisko do badania silników spalinowych (kod towaru: TD300)

Uniwersalne stanowisko rekuperacyjne z wszechstronnym oprzyrządowaniem służącym do przeprowadzania badań na silnikach spalinowych (o mocach do 10 kW). W połączeniu z jednym z silników firmy TecQuipment umożliwia przeprowadzenie badań i demonstrację najważniejszych funkcji silnika.

Silniki TecQuipment Ltd
Benzynowy silnik czterosuwowy (kod towaru: TD301)

Wysokiej jakości, bardzo efektywny, jednocylindrowy, czterosuwowy, benzynowy silnik spalinowy przeznaczony do współpracy z rekuperacyjnym stanowiskiem do badania silników spalinowych (TD300).

Silniki TecQuipment Ltd
Czterosuwowy silnik o zapłonie samoczynnym (Diesla) (kod towaru: TD302)

Wysokiej jakości, bardzo efektywny, jednocylindrowy, czterosuwowy, silnik spalinowy z zapłonem samoczynnym przeznaczony do współpracy z rekuperacyjnym stanowiskiem do badania silników spalinowych (TD300).

Silniki TecQuipment Ltd
Kalorymetr do stanowiska TD300 (kod towaru: TD300a)

Kalorymetr gazowy przeznaczony do współpracy z rekuperacyjnym stanowiskiem do badania silników spalinowych. Urządzenie to mierzy zawartość ciepła w gazach wylotowych i pozwala na określenie strat energii w nich zawartych i uwzględnienie ich w całkowitym bilansie energetycznym pracy silnika.

Silniki TecQuipment Ltd
Manualny objętościowy miernik zużycia paliwa (kod towaru: AVF1)

Miernik do dokonywania objętościowych pomiarów zużycia paliwa przez silniki współpracujące ze stanowiskami dydaktycznymi firmy TecQuipment.

Silniki TecQuipment Ltd