Aerodynamika

Aerodynamika nabiera nowego wymiaru, gdy można ją zobaczyć!

Stanowiska dydaktyczne z zakresu aerodynamiki znajdą swoje zastosowanie w pracowniach, w których odbywa się kształcenie z przedmiotówmechanika płynów, aerodynamika, jachtów, obiektów latających, samochodów wyścigowych, inżynieria środowiska.

 

W naszej ofercie znajdziesz: tunele poddźwiękowe (o różnych wymiarach sekcji roboczej: nastawiany na blat 125, oraz wolnostojące 300, 450 i 600 mm) i tunele naddźwiękowe do pracy cyklicznej lub ciągłej, stanowisko do wizualizacji przepływu z wykorzystaniem strug dymu, stanowisko do badania przepływu powietrza przez dyszę de Lavala, stanowisko do demonstracji lotu samolotu oraz kompaktową jednostkę podstawową z dedykowanymi, wymiennymi modułami, które umożliwiają w sposób precyzyjny zaprezentowanie wybranych zjawisk.

 

Każde ze stanowisk dostarczane jest z instrukcją obsługi, której znaczną część przeznaczono na omówienie zagadnień teoretycznych oraz opis przykładowych badań.

Poniższe systemy produkowane są przez brytyjską firmę TecQuipment. Producent ten na wszystkie swoje urządzenia udziela 5 letniej gwarancji.

  • Filtruj
Nr kat.: AF41
Liczba odwiedzin: 2278

Stanowisko tunelu aerodynamicznego wyposażone w model samolotu oraz realistyczną aparaturę kontrolną umożliwiające zbadanie szerokiego zakresu zasad związanych z lotem samolotu.

Nr kat.: AF1300
Liczba odwiedzin: 1739

Poddźwiękowy tunel aerodynamiczny z sekcją roboczą o wymiarach 300 mm x 300 mm x 600 mm.

Nr kat.: AF300
Liczba odwiedzin: 2567

Stanowisko przeznaczone do badania przepływu powietrza wokół dwuwymiarowych modeli przy prędkościach naddźwiękowych w pracy cyklicznej.

Nr kat.: AE1005V
Liczba odwiedzin: 858

Kompaktowe urządzenie do nauczania podstaw przekształcania energii kinetycznej wiatru w energię elektryczną za pomocą turbiny wiatrowej o poziomej osi obrotu. Stanowisko umożliwia montaż łopatek własnego projektu, wydrukowanych na drukarce 3D.

Nr kat.: AF10
Liczba odwiedzin: 2445

Mobilna jednostka podstawowa zapewniająca stały przepływ powietrza dla modułów eksperymentalnych laboratorium Aerodynamiki.

Nr kat.: AF11
Liczba odwiedzin: 1668

Moduł eksperymentalny do przeprowadzania pomiarów rozkładu ciśnienia w zwężeniu związanych z wyprowadzaniem i sprawdzaniem równania Bernoulliego.

Nr kat.: AF12
Liczba odwiedzin: 1683

Moduł umożliwiający zbadanie siły oporu aerodynamicznego oddziałującej na modele o tej samej powierzchni czołowej, ale różnym kształcie.

Poziom kształcenia
  • Szkoła średnia ogólnokształcąca
  • Szkoła średnia techniczna
Nr kat.: AF13
Liczba odwiedzin: 1398

Moduł umożliwiający wykonanie analizy wypływu strumienia powietrza do otoczenia, a także jego załamania się wraz z oddalaniem się od miejsca wypływu oraz rozkładu prędkości.

Nr kat.: AF14
Liczba odwiedzin: 1426

Moduł eksperymentalny umożliwiający badanie warstwy przyściennej występującej przy przepływie wokół gładkiej i chropowatej płaskiej powierzchni.

Nr kat.: AF15
Liczba odwiedzin: 1351

Moduł eksperymentalny do badania promieniowego rozkładu ciśnienia w kolanie wentylacyjnym, a także rozkładu ciśnienia na wewnętrznej i zewnętrznej ścianie kolana.

Nr kat.: AF16
Liczba odwiedzin: 1400

Moduł eksperymentalny do badania wpływu strugi powietrza przylegającej do ściany sąsiadującej z uwzględnieniem efektu Coandy.

Nr kat.: AF17
Liczba odwiedzin: 1292

Moduł eksperymentalny umożliwiający wizualizację przepływu powietrza w kanale wentylacyjnym.

Nr kat.: AF18
Liczba odwiedzin: 1509

Moduł umożliwiający zbadanie rozkładu ciśnienia wokół skrzydła samolotu z uwzględnieniem charakterystyk siły nośnej i kąta przeciągnięcia.

Nr kat.: AF27
Liczba odwiedzin: 2068

Stanowisko dydaktyczne do demonstracji zjawisk termodynamicznych i mechaniki płynów występujących przy adiabatycznym rozprężaniu powietrza w dyszach poddźwiękowych i naddźwiękowych.

Nr kat.: AF80
Liczba odwiedzin: 2050

Stanowisko tunelu aerodynamicznego z wizualizacją przepływu za pomocą dymu. Umożliwia zbadanie przepływu powietrza wokół szerokiej gamy modeli eksperymentalnych.

Nr kat.: AF302
Liczba odwiedzin: 1242

Stanowisko naddźwiękowego tunelu aerodynamicznego do pracy ciągłej umożliwiające zbadanie przepływu powietrza wokół dwuwymiarowych modeli przy przepływie naddźwiękowym.

Poziom kształceniaSzkoła podstawowa
Nr kat.: AF1125
Liczba odwiedzin: 1426

Najmniejszy z oferty poddźwiękowy tunel aerodynamiczny z zestawem 3 modeli eksperymentalnych, a także urządzeniem do pomiaru siły nośnej i oporu aerodynamicznego.

Nr kat.: AF1450S
Liczba odwiedzin: 1921

Poddźwiękowy tunel aerodynamiczny z sekcją roboczą o wymiarach 450 mm x 450 mm x 1000 mm. W zestawie z dodatkową aparaturą.

Poziom kształceniaSzkoła podstawowa
Nr kat.: AF1600S
Liczba odwiedzin: 1478

Poddźwiękowy tunel aerodynamiczny z sekcją roboczą o wymiarach 600 mm x 600 mm x 1250 mm. W zestawie z dodatkową aparaturą.