Automatyka i robotyka

Produkty z zakresu automatyki i robotyki to nowoczesne urządzenia wykorzystywane na uczelniach wyższych w wielu krajach na całym świecie, które przenoszą w przystępny sposób wiedzę teoretyczną na realia i praktykę przemysłową. Cechuje je bezpieczeństwo i trwałość użytkowania, stosunkowo niewielkie rozmiary i niska cena. Dzięki temu wszyscy studenci będą mogli samodzielnie lub w małych grupach pracować ze sprzętem. Do każdego zestawu dołączamy podręcznik dydaktyczny w języku polskim ze wskazówkami dla nauczyciela, który pozwoli przygotować interesujący program zajęć i przekazać uczniom bogatą wiedzę oraz praktyczne umiejętności.

 

Ze względu na szeroką ofertę naszych partnerów - firm: Hera, Matrix, Christiani oraz TecQuipment - produkty podzieliliśmy na 4 kategorie:

  • Przemysłowe systemy sterowania - stanowiska do nauczania o elementach elektrycznych i układach automatyki, programowania sterowników PLC i sieciach przemysłowych.
  • Podstawy automatyki - panele symulacyjne oraz rzeczywiste układy regulacji do nauki sterowania ciągłego lub dyskretnego, identyfikacji obiektów sterowania, a także projektowania regulatorów klasycznych i zaawansowanych.
  • Mechatronika - zestawy edukacyjne łączące wiedzę z zakresu elektroniki, pneumatyki, mechaniki, CAD/CAM, robotyki oraz programowania.
  • Automatyzacja procesów produkcyjnych - stanowiska dydaktyczne maszyn przemysłowych, linii produkcyjnych, a nawet nowoczesnych zintegrowanych układów przemysłu 4.0

Zachęcamy do zapoznania się także z naszą ofertą z zakresu nauczania o elektronice i elektrotechnice.