Inżynieria środowiska

W kategorii Inżynieria Środowiska zebraliśmy stanowiska dydaktyczne spójne tematycznie z tym interdyscyplinarnym kierunkiem kształcenia inżynieryjnego. Każde z poniższych urządzeń pomaga prowadzić zajęcia laboratoryjne z zakresu zagadnień wykorzystania i przekształcania zasobów środowiskowych oraz ich ochrony. W tej kategorii znaleźć można stanowiska dydaktyczne do:

 

Wiele z tych stanowisk stanowi ofertę brytyjskiego producenta TecQuipment. Firma ta gwarantuje długą żywotność dostarczanych stanowisk dydaktycznych udzielając 5 letniej gwarancji.

  • Filtruj
Nr kat.: EC1000V
Liczba odwiedzin: 810

Stanowisko do demonstracji charakterystyk pracy wyparnych chłodni kominowych z dedykowanymi, wymiennymi modelami kominów o różnej charakterystyce.

Poziom kształceniaSzkoła średnia ogólnokształcąca
Nr kat.: H313 / H313V
Liczba odwiedzin: 2428

Stanowisko do badania zjawisk hydrologicznych. Symuluje opady deszczu na przesiąkalny grunt.

Nr kat.: H312
Liczba odwiedzin: 2430

Stanowisko w sposób kompleksowy ukazujące zjawisko przemakalności. Umożliwia testowanie własnoręcznie wykonanych modeli do badania przemakalności fundamentów lub zapór wodnych.

Nr kat.: TE6
Liczba odwiedzin: 1488

Urządzenie dydaktyczne do demonstracji metod mierzenia wilgotności umożliwiające porównywanie skuteczności i dokładności higrometrów różnego typu.

Poziom kształcenia
  • Szkoła podstawowa
  • Szkoła średnia ogólnokształcąca
Nr kat.: FC50-2.5
Liczba odwiedzin: 1311

Moduł eksperymentalny umożliwiający zbadanie zjawisk związanych z opływem wody wokół różnych obiektów takich jak jazy, zapory, śluzy z dołączonym zestawem modeli.

Nr kat.: FC300
Liczba odwiedzin: 1810

Duży, otwarty kanał przepływowy do studiowania zagadnień związanych z przepływem cieczy. Dostępny w różnych wersjach długości i z szeroką gamą modeli eksperymentalnych.

Poziom kształceniaSzkoła średnia ogólnokształcąca
Nr kat.: FC80
Liczba odwiedzin: 2302

Otwarty kanał przepływowy umożliwiający wykonanie szerokiej gamy eksperymentów związanych z przepływem wody w kanałach i ciekach wodnych.

Poziom kształceniaSzkoła średnia ogólnokształcąca