Stanowiska dydaktyczne z zakresu mechaniki płynów znajdą swoje zastosowanie w pracowniach, w których odbywa się kształcenie z przedmiotów: mechanika płynów, hydrologia i gospodarka wodna, odnawialne źródła energii, geotechnika, fundamentownictwo prowadzonych na takich kierunkach jak: budownictwo, energetyka (odnawialne źródła energii), inżynieria środowiska, ochrona środowiska i geoinżynieria.
Stanowiska dydaktyczne z zakresu mechaniki płynów podzieliliśmy na dwie podkategorie ze względu na formę stosowania:
- Stanowiska modułowe zostały opracowane z myślą o oszczędnościach. Zależnie od potrzeb ilości przeprowadzanych jednocześnie laboratoriów, zakupić można jedną lub więcej jednostkę podstawową (H1F - seria do badania zjawisk mechaniki płynów - lub MFP100 - seria do badania pracy pomp, sprężarek i wentylatorów) i dowolną ilość zamiennie montowanych modułów doświadczalnych. Wymiana modułu, zależnie od serii zajmuje od kilku do kilkunastu minut - oczywiście wymaga to dojścia do wprawy.
- Samodzielne stanowiska natomiast poruszają zagadnienia, przy których modułowość mogłaby być trudna do uzyskania. W tej podkategorii znajdują się m.in. kanały przepływowe o dużych przekrojach (FC80 i FC300), stanowiska do badania zjawiska sedymentacji (H311), przemakalności (H312), hydrologii i symulacji opadów deszczu (H313V), ale też proste urządzenia poruszające istotne w mechanice płynów zagadnienia jak wyznaczanie środka parcia (H11), przeprowadzanie doświadczeń z zakresu hydrostatyki i właściwości cieczy (H215, H314, H410).
Na wszystkie stanowiska z mechaniki płynów udzielamy 5-letniej gwarancji !