Polecane materiały wideo:

Rita Pierson, nauczycielka od 40 lat, usłyszała kiedyś, jak kolega powiedział: "Nie płacą mi, żebym lubił dzieci". Jej odpowiedź: "Dzieci nie uczą się od ludzi, których nie lubią". Wezwanie do wychowawców, by uwierzyli w swoich uczniów i rzeczywiście nawiązali z nimi kontakt na prawdziwym, ludzkim, osobistym poziomie.

System edukacji, z którego korzystamy na dzień dzisiejszy został stworzony w zupełnie innych czas niż aktualne. Przez to nie jest dostosowany do współczesnych realiów. Zobacz jakie rozwiązanie tego problemu proponuje Sir Ken Robinson.

Sir Ken Robinson stawia przyjemną i poruszającą do głębi tezę stworzenia systemu edukacyjnego, który raczej podsycałby kreatywność, niż ją osłabiał.

W swoim przejmującym i zabawnym przemówieniu będącym kontynuacją legendarnej przemowy z 2006 roku, Sir Ken Robinson argumentuje za zmianą systemu nauczania - ze standardowych szkół do bardziej spersonalizowanej edukacji by stworzyć warunki do rozwoju naturalnych talentów dzieci. (Tłumaczenie wiersza W.B. Yeatsa z tomu "Wiatr pośród trzcin", 1899, Leszek Engelking.)

Czy wybudowalibyście dom na nieukończonym fundamencie? Pewnie, że nie. Czemu więc gonimy z materiałem, choć uczniowie nie opanowali jeszcze podstaw? Owszem, to skomplikowane, ale nauczyciel Sal Khan podzieli się z nami planem, jak pomóc uczniom z problemami w nauce, dostosowując czas nauki do indywidualnych potrzeb.