Polecamy następujące portale edukacyjne:

uwaga naukowy belkot 380 292

Uwaga! Naukowy Bełkot

Kanał prowadzony przez młodego Polaka, który w swoich materiałach w bardzo ciekawy sposób wyraża zamiłowanie do chemii i innych nauk ścisłych, a w jego filmach nierzadko pojawiają się też informacje dotyczące historii opisywanych tematów. Dawid Myśliwiec, bo tak nazywa się autor, na swoim kanale zgromadził już ponad 260 tys. regularnych odbiorców.

»»» link do portalu

scratch 380 292

Scratch

Scratch to w pełni bezpłatny projekt powstały w wyniku współpracy grupy Lifelong Kindergarten z MIT Media Lab. Platforma kierowana jest do dzieci i umożliwia naukę podstaw programowania w bardzo kreatywny i ciekawy sposób. Obecnie Scratch jest wykorzystywany w ponad 150 krajach i możliwym jest obsługiwanie go w ponad 40 językach – w tym i w języku polskim.

»»» link do portalu

saylor 380 292

Saylor

Saylor Academy oferuje wiele kursów z bardzo szerokiego zakresu dziedzin nauki. Twórcy współpracują z wieloma uczelniami i uniwersytetami. Większość materiałów jest na poziomie zbliżonym do studiów licencjackich.

»»» link do portalu

ted 380 292

TED

Platforma TED (Technology Entertainment and Design) daje dostęp do setek wykładów z zakresu biznesu, nauki, psychologii i nowych technologii. Materiały publikowane przez TED łączy jedna cecha, są one uznawane za „idee warte rozpowszechniania”. W konferencjach organizowanych przez TED w ostatnich latach brały udział takie osobistości ja Bill Gates, Stephen Hawking, czy też Bill Clinton. Natomiast jest to tylko kilka z pośród wielu wybitnych postaci, których możemy posłuchać dzięki tej platformie.

»»» link do portalu

nomad 380 292

Nomad

Jest to polska platforma, która została przygotowana przez Polsko-Japońską Akademię Technik Komputerowych. Umożliwia ona dostęp do kursów z marketingu, technologii informacyjnych i finansów. Większość dostępnych kursów jest bezpłatna.

»»» link do portalu