Stanowisko do badania i kalibracji mierników temperatury

Nr kat.: TD400
Liczba odwiedzin: 1899
Typ urządzenia Urządzenie dydaktyczne
Karta katalogowa produktu (ENG) Link »»»
Katalog produktów producenta

TD400 04

Stanowisko dydaktyczne do badania i kalibracji mierników temperatury jest urządzeniem nastawianym na blat. W zestawie dostarczonych jest osiem różnego rodzaju przyrządów do pomiaru temperatury. Urządzenie umożliwia porównywanie charakterystyk pomiarowych tych przyrządów oraz wykonywanie ich kalibracji. Stanowisko posiada wbudowany czujnik, który wskazuje dokładną temperaturę odniesienia, a na wyświetlaczu tuż obok wskazywane jest ciśnienie atmosferyczne. Na podstawie zmierzonych danych automatycznie jest obliczany również punkt wrzenia wody w odniesieniu do panującego ciśnienia.

Studenci umieszczają kruszony lód w izolowanym pojemniku na lód oraz czystą wodę w pojemniku z grzałką. Woda podgrzewana jest stopniowo tak, aby możliwym było wykonanie dokładnych pomiarów. W zbiorniku z grzałką zainstalowane jest zabezpieczenie, które wyłącza grzałkę, jeśli poziom wody w zbiorniku jest zbyt niski. Zbiornik wyposażony jest w odpływ, który ułatwia odprowadzenie podgrzanej wody do kanalizacji. Na przedniej ściance umieszczono wskaźnik temperatury odniesienia.

Na prawo od wskaźnika temperatury odniesienia znajduje się okienko, które umożliwia przeprowadzenie eksperymentów z wykorzystaniem bezkontaktowego miernika temperatury na podczerwień. Eksperyment ten polega na skierowaniu przyrządu pomiarowego na matowo czarny fragment powierzchni zbiornika, a następnie na fragment wykonany ze stali szczotkowanej. Ma on na celu wskazać na wpływ emisyjności powierzchni na pomiary wykonane tą techniką.

 

Wymiary i waga: 920 mm x 600 mm x 500 mm, 41 kg

Każdy moduł i stanowisko eksperymentalne wyposażone są w instrukcję obsługi i/lub materiał dydaktyczny[1].

Gwarancja: 5 lat

Stanowisko umożliwia przeprowadzenie eksperymentów z zakresu:

  • Symulacja działania platynowego termometru rezystancyjnego (PRT) z połączeniem dwu, trzy i czteroprzewodowym
  • Źródła stałego napięcia i natężenia prądu
  • Kalibracja i liniowość przyrządów do pomiaru temperatury oraz bezwładność temperaturowa
  • Termiczny podczerwony pomiar temperatury powierzchni o różnej emisyjności
  • Termopary połączone szeregowo i równolegle oraz efekt Seebecka
  • Rezystancja w obwodach termopar

[1] Więcej na ten temat dowiesz się przesyłając zapytanie na: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

VDAS B 04

System Akwizycji Danych do montażu na blacie – VDAS-B (MKII)

Urządzenie pozwala na wyświetlanie w czasie rzeczywistym dokonywanych pomiarów, przeprowadzanie kalkulacji, wyrysowywanie wykresów, a także zapisywanie danych na dysk komputera. Przeznaczone do współpracy z wybranymi stanowiskami dydaktycznymi firmy TecQuipment.

Wymiary i waga:

  • VDAS-B do montażu na blacie: 330 mm x 205 mm x 45 mm, 2 kg

Dodatkowe informacje:

  • Współpracuje z komputerami z systemem Microsoft Windows 7 lub nowszym
  • Łączność z komputerem za pośrednictwem złącza USB

Karta katalogowa produktu

Zapytaj o produkt