Typ urządzenia | Jednostka podstawowa - wymaga przynajmniej jednego modułu eksperymentalnego |
Poziom kształcenia |
|
Wymagane wyposażenie dodatkowe | Przynajmniej jeden moduł eksperymentalny STS2 - STS22 |
Opcjonalne wyposażenie dodatkowe |
--- |
Karta katalogowa produktu (ENG) | Link »»» |
Katalog produktów producenta |
Inżynierowie firmy TecQuipment wykorzystali lata doświadczeń, a także sugestie użytkowników z uczelni technicznych z całego świata, aby stworzyć nową, ulepszoną serię modułowych stanowisk dydaktycznych z zakresu konstrukcji. Dotychczasowa seria "STR - Structures" została zastąpiona nową generacją "STS - Structures". Elementem wspólnym dla każdego poruszanego zagadnienia jest uniwersalna Rama do montażu modułów serii STS (STS1). Umożliwia ona zamocowanie jednego z 21 modułów eksperymentalnych (STS2-STS22) - linki do odpowiednich podstron znajdują się poniżej, w sekcji "Dedykowane moduły doświadczalne".
Głównym założeniem projektowym dla całej serii, w tym i ramy STS1, jest:
stworzenie systemu modułowego, na tyle prostego w obsłudze,
aby użytkownik mógł się skupić tylko i wyłącznie na temacie badań
W tym celu rama posiada następujące cechy:
Gwarancja: 5 lat
Instrukcje obsługi z opracowaniem przykładowych eksperymentów dla każdego z modułów.
Do jednostki podstawowej STS1 przeznaczone są moduły doświadczalne:
Wymiary i masa:
Wymagane media:
Minimalna powierzchnia blatu:
Dodatkowo w zestawie:
Minimalne parametry komputera PC:
Możliwy eksport danych pomiarowych:
Wyposażanie wydziałowej pracowni Politechniki Świętokrzyskiej w sprzęt z zakresu wytrzymałości materiałów i konstrukcji odbywa się w ramach już wieloletniej współpracy naszej firmy z tą uczelnią. Pośród urządzeń, które już dostarczyliśmy można znaleźć Trzy ramy do montażu modułów badawczych z zakresu konstrukcji (STR1) z cyfrowymi wyświetlaczami sił (STR1a) i modułami umożliwiającymi podłączenie systemów do komputera (STR2000). Od czasu dostarczania tych systemów do pracowni Politechniki Świętokrzyskiej seria STR została zaktualizowana do serii STS. Montaż modułów na ramie STS1 jest teraz jeszcze bardziej intuicyjny, a do tego, w standardzie jest wyposażenie w ujednolicony system akwizycji danych VDAS, więc nie występują dodatkowe akcesoria takiej jak STR1a i STR2000.
Na każdej z ram zamocowany jest inny moduł badawczy:
Ponadto w pracowni znajdują się:
W systemy z zakresu konstrukcji (dawną serię STR, zastąpioną przez STS) sukcesywnie wyposażana jest pracownia na Wydziale Mechanicznym Politechniki Koszalińskiej. Uczelnia ta zakupiła kilka ram podstawowych (STR1 - obecnie STS1) z akcesoriami umożliwiającymi podłączenie stanowisk badawczych do komputera oraz 7 wymiennych modułów:
W pracowni Instytutu Politechnicznego Państwowej Wyższej Szkoły Zawodowej w Tarnowie znajduje się 6 ram STR1 wraz z akcesoriami umożliwiającymi podłączenie do komputera oraz 9 wymiennymi modułami badawczymi:
Od czasu dostarczania tych systemów do pracowni w Tarnowie seria STR została zaktualizowana do serii STS. Montaż modułów na ramie STS1 jest teraz jeszcze bardziej intuicyjny, a do tego, w standardzie jest wyposażenie w ujednolicony system akwizycji danych VDAS, więc nie występują dodatkowe akcesoria takiej jak STR1a i STR2000.
Ponadto tą samą pracownię wyposażono w różne zestawy z zakresu mechaniki klasycznej - seria ES. Zakupiono 6 ram ES1 oraz 9 wymiennych modułów badawczych: